Фото: ЛОДА

Сьогодні, 10 лютого, у селі Тухолька, що на Сколівщині, відкрили десяту сільську медичну амбулаторію з числа тих, які будують у межах державної програми «Доступна медицина».

Нова амбулаторія буде обслуговувати 6 сіл: Тухолька, Сможе, Долинівка, Нагірне, Кальне та Хітар. Загалом там проживають майже 2700 осіб, повідомляє Львівська ОДА.

«Будівництво амбулаторії в Тухольці обійшлося у п’ять з половиною мільйонів гривень. Близько 600 тисяч з цієї суми – співфінансування громади. 4 мільйони 915 тисяч – субвенція з держбюджету в межах державної програми. Ця амбулаторія, як і всі попередні, отримала сучасне медобладнання та новий автомобіль Renault Duster. Сколівські села – відносно далекі і розкидані. Гірські райони взагалі потребують особливої уваги. Зокрема, якщо йдеться про доступ до медичних та освітніх послуг. Тому я особливо тішуся за вчасно і якісно виконані роботи», – зазначає профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Фото: ЛОДА

Амбулаторію в Тухольці, площею 202,1 м2, побудували за рік. Договір з підрядником  ТзОВ «Літос» (директор – Юрців Ігор Васильович) уклали 8 січня 2019 року.

Головною тут буде Галина Дем’янович – місцева сімейна лікарка, за освітою педіатр. Жінка має 22 роки стажу, 17 з них працює у Тухольці та довколишніх селах.

«Перший ФАП у Тухольці відкрили 1 березня 1996 року. Доти всі їздили до лікаря в сусіднє село Орява. Там була дільнична лікарня. Тепер нема. Тепер є амбулаторія у Тухольці і довкола ФАПи. До амбулаторії належать, нібито, 6 сіл, але насправді до нас записалися пацієнти і з Козьови, і з Красного. Протяжність моєї дільниці, фактично, майже 25 кілометрів. А коли перемітає дороги, як зараз, до Хітара ми мусимо добиратися через Сколе. Тому авто нам дуже потрібне. Я як глянула на нове приміщення, нове обладнання – це так, ніби раз і 100 років минуло!» –  ділиться враженнями Галина Дем’янович.

Нагадаємо, нещодавно відбулося відкриття амбулаторії у Конюхові, що на Стрийщині, яка обслуговуватиме шість сіл. Всього в межах програми «Доступна медицина» на Львівщині будують 43 сільські медичні амбулаторії.

 

Обговорення